Učitele i žáky čeká v novém školním roce řada změn.

Přibudou povinnosti pro uchazeče o studium na středních školách s maturitou, posunou se zápisy do prvních tříd a nově se budou všichni předškoláci zapisovat také do školek. Učitelé se mohou těšit na férovější smlouvy i vyšší platy.

1. Férovější inkluze

Od září začíná platit nový zákon na větší podporu inkluze, díky kterému bude mít každé dítě i v běžné škole nárok na podporu podle svých potřeb.

Děti s postižením nebo speciálními vzdělávacími potřebami tak budou mít ze zákona garantován nárok například na asistenta.

Dosud se stávalo, že ho děti vůbec nedostaly, pokud na něj kraj nepřidělil peníze, nebo ho dostaly na kratší dobu, než by bylo nutné. 

Kromě toho budou dětem i učitelům k dispozici odborná pomoc či speciální pomůcky, a to včetně dětí mimořádně nadaných.

Někteří učitelé měli strach ze vzdělávání dětí s lehkým mentálním postižením, obávali se, že nezvládnou věnovat dítěti potřebnou péči nebo že bude zdržovat vyučování. Dětí s lehkým mentálním postižením se ale do běžných základních škol letos přesune jen velmi málo, dvě stovky v celé republice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.