K 1. září skončila na Energetickém regulačním úřadu bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Na úřadu byla od listopadu 2014 nejdříve na postu místopředsedkyně ERÚ, od června 2015 pak zastávala post ředitelky odboru. Jmenování Vesecké nicméně šéfce ERÚ vyneslo trestní stíhání.

Vesecká odchází na vlastní žádost. Na její místo bude vypsané výběrové řízení.

"Odchod paní Vesecké hodnotím jako obrovskou škodu pro úřad i Českou republiku. Sehnat kvalitní právníky je pro nás velký problém a lidi typu paní Vesecké potřebujeme nejen kvůli jejich právnickým, ale i manažerským schopnostem. Pokud ale do řízení ERÚ zasáhnou vnější vlivy takovýmto způsobem, nic s tím neuděláme," okomentovala odchod Vesecké šéfka ERÚ Alena Vitásková.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.