Značky upozorňující na zákaz segwayů by se v pražských ulicích měly objevit až na konci podzimu. Podle místostarosty Prahy 1 Richarda Bureše (ODS) tak bude zákaz plně platný a vymahatelný přibližně až od druhé poloviny listopadu. Do té doby bude možné jezdit v centru města na segweyích bez postihu - navzdory zákazu.

Podle Bureše jsou chybějící značky chybou magistrátu. Podle něj měl magistrát hned v červenci po schválení vyhlášky začít vyřizovat osazení ulic značkami, které o zákazu informují. "Magistrát to ale podle dostupných informací začal řešit až v druhé polovině srpna," vysvětlil Bureš.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.