Ve Vnorovech na Hodonínsku se v úterý srazil osobní vlak s traktorem. Zemřel řidič traktoru a dalších osm lidí se zranilo, řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky jeden z vagonů hořel. Mluvčí policie Petr Zámečník uvedl, že všechny čtyři vagony vlaku vykolejily. Mluvčí Českých drah Monika Bezuchová řekla, že je zastavený provoz z Hodonína ve směru na Slovensko a funguje náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala na trati z Hodonína vedoucí přes Vrbovce do Nového Mesta nad Váhom, uvedla Bezuchová. "Ke střetu došlo na železničním přejezdu," řekla Bezuchová. "Řidič traktoru zemřel ještě před příjezdem záchranné služby. Na místě jsme ošetřili dalších osm zraněných. Jejich zranění byla lehká, převezli jsme je do nemocnic v Kyjově a Hodoníně," doplnila Kropáčková. Podle ní letěl na místo i vrtulník, který však záchranná služba odvolala.

Podle Zámečníka byl přejezd zabezpečený výstražnou signalizací. "Budeme zjišťovat, zda fungovala v době nehody. Ve vlaku jelo zhruba 25 cestujících. Všechny vagony vykolejily, ale zůstaly stát na kolech. Hasiči je zajistili proti převrácení," doplnil Zámečník.

Související