Normálně není na botě nic strašidelného. Černo-oranžová žabka ležící 15. srpna před autobusovou zastávkou v Řídelově u Telče ale strach přinesla. Všiml si jí mladý muž, na nějž tady měla čekat přítelkyně, s níž plánoval strávit ono pondělní odpoledne. Místo osmnáctileté Michaely tu ale byla jen její bota a o kus vedle pohozená její telefonní sluchátka. 

Mladík okamžitě zalarmoval její rodinu a policii a ta rozjela velké pátrání s podezřením na únos. Už druhý den jej mohla odvolat, protože dívka ráno o dvě stě kilometrů dál v nestřeženou chvíli svým únoscům utekla. Bylo to obrovské štěstí, happy end to ale není. Šok z toho, že tady může být někdo unesen za bílého dne při čekání na venkovský autobus na bezpečném místě, umocňuje, že pro tři pachatele nemuselo jít o jediný podobný případ.

Čekání

Autobusová zastávka v Řídelově stojí na kopečku kousek za obcí. Z několika stavení na okraji vesnice sem lze dohlédnout, když tu zastaví autobus, postavy stojící na zastávce však zakryje. V momentě, kdy sem v polovině srpna přišla Michaela, zbývalo do příjezdu odpoledního spoje několik minut. A ona jen chvíli předtím příteli do telefonu potvrdila, že ho určitě vyzvedne a pak půjdou společně k ní domů.

Člověka by nenapadlo, že tohle místo může být nebezpečné. Zvlášť ne za bílého dne v pět hodin odpoledne, kdy sem Michaela dorazila. V bezprostřední blízkosti zastávky jsou sklizená pole, za nimi malebná krajina Vysočiny, smrkové lesy a několik vzdálených rybníků. Jde o přátelsky působící, zcela přehledný prostor. Z toho, co dívka vypověděla rodičům, lze sestavit následující příběh.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.