Čilý ruch v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze výjimečně nebyl způsoben turisty ani bohoslužbou. Veřejnost zde vystřídali vědci ze skupiny Multi-robotických systémů působící na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického, kteří zde měli za úkol se svými drony prozkoumat těžko přístupná místa v interiéru kostela.

Pomocí helikoptér vybavených kamerami měli zmapovat předem vytipovaná místa až 40 metrů nad zemí, a prozkoumat tak zákoutí, která lidské oko už několik desítek let nespatřilo. Mimoto pomohou pořízené záběry zakonzervovat současný stav fresek či soch pro případnou budoucí rekonstrukci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.