Obce budou muset vyčlenit byty pro seniory, chudé rodiny s dětmi, zdravotně postižené nebo mladé lidi, kteří zrovna opustili dětský domov. Uloží jim to zákon o sociálním bydlení, který ministerstvo práce a sociálních věcí v tomto týdnu poslalo k připomínkám ostatním ministerstvům, krajům a zástupcům obcí.

Ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) si od zákona slibuje, že majitelé předražených ubytoven přestanou vydělávat na chudých, kterým bydlení dotuje stát prostřednictvím dávek. "Jde o obrovský zákon, který leckterým byznysmenům s chudobou skřípne zdroje ze státního rozpočtu. Proto tu také norma doteď není. Zatím vždycky zvítězila nějaká lobby a zákon neprošel," říká Marksová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.