Nový majitel hlavního nádraží v Praze Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se plánuje rozloučit s italskými nájemci. S firmou Grandi Stazioni má uzavřenou platnou smlouvu do 16. října. Firma však žádá o dva roky navíc, protože rekonstrukce nádraží stále není hotová. A to se SŽDC nelíbí.

"Dva roky navíc potřebujeme, abychom mohli kompletně dokončit opravu secesní Fantovy budovy," brání se v rozhovoru s Hospodářskými novinami jednatel společnosti Andrea Odoardi.

Zpoždění rekonstrukce má podle něj několik důvodů. "Především stav Fantovy budovy  když nám byla postupně předávána, byl mnohem horší, než jsme mohli očekávat. Museli jsme investovat víc peněz, a to znamená i více času na dokončení rekonstrukce. Dále se v průběhu doby objevily nové předpisy, které ovlivnily přípravu stavební dokumentace, a v neposlední řadě také dopady hospodářské krize," říká Odoardi.

Měli jste více než deset let na to, abyste hlavní nádraží opravili. Na co potřebujete další dva roky?

Máme stejnou vizi jako SŽDC a ministerstvo dopravy. Společným zájmem je opravit tento komplex. Nyní nám ale nechtějí prodloužit smlouvu, čemuž nerozumíme. Nechtějí podepsat pátý dodatek i přesto, že se čtyřmi předchozími nebyl problém.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.