Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze budou dál v režii společnosti Taiko. Pražští radní nakonec odsouhlasili výsledek dvoukolového tendru, který dosavadní organizátor trhů vyhrál. Za pronájem Staroměstského a části Václavského náměstí bude nově platit městu čtyři miliony korun.

Rozhodnutí ale kritizuje pražská opozice v čele s ODS. Magistrát pod vedením primátora Tomáše Hudečka z TOP 09 totiž právě firmě Taiko před dvěma lety vypověděl smlouvu trvající od roku 2004. Trhy prý nepřinášely dostatečnou "duchovní hodnotu", dalším důvodem byl také nízký nájem. Za měsíc trvající zábor turisticky nejnavštěvovanějšího náměstí v Praze během adventu a před Velikonocemi akciovka Taiko, která je spojovaná s odsouzeným podnikatelem Romanem Janouškem, platila dosud jen něco přes dva a půl milionu korun.

V tendru, který vypsalo stávající vedení metropole letos, ale nakonec vybrala komise opět nabídku Taika. Kontrakt získalo na dobu neurčitou. Zkrátila se jen výpovědní lhůta – ze stávajících dvou let na jeden rok.

Loňské vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze zařadil americký list USA Today mezi deset nejlepších vánočních destinací na světě.

Související