Chytrá solární lavička CapaSitty zvítězila mezi start-upy, které se přihlásily do soutěže Obnovitelné desetiletí. Energeticky nezávislá vesnice Kněžice s celkem 494 obyvateli zase skončila jako první mezi městy a obcemi.

Do soutěže, kterou uspořádaly Solární asociace s Aliancí pro energetickou soběstačnost, se přihlásilo přes osmdesát projektů. Nejvíce jich soutěžilo v kategorii rodinných domů, kterou vyhrál Radovan Borkovič z Ostravy-Plesné, který využívá solární energii pro domácnost a dobíjení elektromobilů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.