Část obyvatel Prahy 8, kteří žijí na hranici zón placeného stání, požaduje jejich rozšíření. Důvodem je nárůst počtu aut, která po zavedení zón v okolí v ulicích parkují. Ve středu to sdělila mluvčí radnice Anna Patočková. Rozšíření požadují zejména lidé na rozmezí Kobylis a Ďáblic. Radnice Prahy 8 chce o případném rozšíření jednat s nimi a následně i s magistrátem. Zóny začaly v Praze 8 platit od letošního 1. října a vyznačeny nejsou na celém území, ale pouze na jeho částech.

Problémy kromě obyvatel Žernosecké hlásí rovněž lidé z nedaleké Šimůnkovy ulice. V ní podle nich parkují své automobily lidé z hranice oblasti, kde byly zóny zavedeny.

Radnice prý situaci sleduje a analyzuje.

"V současné době vyhodnocujeme účinnost zón a připravujeme se po projednání s obyvateli dotčených oblastí požádat magistrát o jejich rozšíření. V maximální možné míře vyjdeme vstříc požadavkům občanů bydlících v hraničních oblastech zón placeného stání," uvedl radní Karel Šašek (ČSSD).

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

Na území Prahy 8 byly zóny zavedeny letos 1. října, a to v Karlíně, Libni, Kobylisích a Ládví. Parkovné vyjde pro rezidenty na 600 korun ročně za první auto.

Zóny byly letos nově zavedeny v Praze 5 a 6. Původně měly být rozšířeny také na Prahu 4 a 9, avšak místní radnice se nakonec rozhodly, že je zatím zavádět nebudou. Proti zónám protestuje zejména Středočeský kraj. První zóny začaly v Praze fungovat v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a části Prahy 16. Samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22.

Související