Česká obchodní inspekce (ČOI) uložila ve druhém čtvrtletí organizátorům předváděcích akcí 36 pokut v celkové hodnotě 6,6 milionu korun. Největší pokutu dva miliony korun dostala firma Aqua Consilium za prodej výrobku na údajné zlepšení kvality pitné vody. Inspektoři zjistili porušení zákona téměř v 80 procentech kontrol. Organizátoři nahlásili o polovinu méně konaných předváděcích akcí než v prvním čtvrtletí.

"I když jsme v tomto čtvrtletí zaznamenali klesající trend v počtu nahlášených předváděcích akcí, přesto na trhu stále působí společnosti, které se zaměřují především na seniorskou populaci a praktikují nekalé jednání a porušují zákon," uvedl ústřední ředitel inspekce Mojmír Bezecný.

Ve druhém čtvrtletí organizátoři ČOI zaslali 180 oznámení o konání více než 3300 předváděcích prodejních akcí, což je o 38 oznámení a 2500 předváděcích akcí méně než v prvním čtvrtletí.

Z celkového počtu 102 provedených kontrol inspekce zjistila porušení předpisů při 79 kontrolách, tj. v 77 procentech kontrol. Je to přibližně stejný podíl jako na začátku roku.

Související