Do práce nechodí, a přesto (nebo možná právě proto) vydělávají miliony. Poker má v Česku dlouhou a dobrou tradici. V roce 2011 to byl rodák z Třince, Martin Staszek, který získal 98 milionů korun poté, co v Main Eventu skončil druhý. Nyní je ve finále Světové série v pokeru Vojtěch Růžička (na prvním snímku uprostřed). Celkově se v Česku pokerem živí na třicet hráčů, další stovky si jím přivydělávají k výplatě.

Poker není jen o štěstí. Jde o "dovednostní hru", v níž získají ti, kteří mají matematické schopnosti. Což je předmět, který je podle všech průzkumů v Česku značně neoblíbený. Možná kdyby se místo matematiky vyučoval poker, udělaly by školy lépe. A možná bychom nakonec měli nejen dobré hráče, ale také skvělé matematiky.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru