Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera se podílela na investici do švýcarské společnosti NBE Therapeutics, která se zabývá vývojem protinádorové léčby. Spolu s dalšími investory, mezi kterými je také fond rizikového kapitálu farmaceutické společnosti Boehringer Ingelheim, do firmy dají 20 milionů švýcarských franků (asi půl miliardy korun). Kellnerova skupina se na financování podílí z poloviny.

Už v druhé polovině října přitom NBE Therapeutics oznámila spolupráci s českou biotechnologickou společností Sotio, která patří právě do skupiny PPF. Zároveň se členem správní rady basilejské firmy stane ředitel obchodního rozvoje Sotia Jens Hennecke. Součástí dohody byl i příslib investice PPF ve výši 10 milionů švýcarských franků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.