Předseda sněmovního ústavně-právního výboru Jeroným Tejc ustupuje od svého záměru navrhnout zpřísnění azylového zákona. Podle svých slov návrh nyní ve sněmovně nepředloží, ale pokusí se pro něj nejprve získat podporu na sjezdu sociální demokracie. Tejcův deklarovaný záměr vyvolal v řadách ČSSD poměrně silnou kritiku. Jednoznačně se proti němu postavil i předseda strany, premiér Bohuslav Sobotka. Tejc však také zvažuje kandidaturu do vedení strany.

Tejc ve svém návrhu zvažoval například vypuštění nebo úpravu článku Listiny základních práv a svobod, který přiznává právo na azyl cizincům pronásledovaným za uplatňování politických práv a svobod. Podle něj mnoho migrantů současnou podobu zákona zneužívá.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.