Politické strany zastoupené v Poslanecké sněmovně možná budou moct oficiálně vysílat své zástupce do rad České televize a Českého rozhlasu. A ve zmíněných kontrolních orgánech, které například jmenují generální ředitele nebo schvalují rozpočet veřejnoprávních médií, by mohli zasednout také zástupci vybraní 22 nevládními organizacemi nebo uznávanými institucemi, jako je třeba Akademie věd ČR nebo Hospodářská komora ČR. Pokud by navrhovaní radní splnili určité podmínky − jako je například bezúhonnost nebo trvalý pobyt v Česku −, schválil by je předseda Senátu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.