Policisté navrhli obžalovat ženu, která v létě zabila nakupující v obchodním centru na pražském Smíchově. Řekla to mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Neuvedla však, jestli kriminalisté navrhli ženu obžalovat z vraždy, či z jiného trestného činu. Žena, která byla ten den propuštěna z bohnické léčebny, pobodala jinou ženu v obchodním centru Nový Smíchov. Napadená na místě zemřela.

Návrh na obžalobu nyní posoudí státní zástupce, útočnici může obžalovat, nebo spis vrátit policistům k došetření. Za vraždu by ženě, která je nyní ve vazbě, hrozilo až 18 let vězení.

Ředitel bohnické nemocnice Martin Hollý dříve uvedl, že pacientka byla z léčebny propuštěna ve stabilizovaném stavu a s nastaveným užíváním léků. Stejně jako v jiných podobných případech dostala kontakt na lékaře, který by ji převzal do péče. Hollý také upozornil, že nikdy nelze garantovat nulovou pravděpodobnost agresivity i u zdravých lidí.

V nemocnici byla žena kvůli incidentu, který se stal dva týdny před tím, než zabíjela. Na toaletách napadla jí neznámou zákaznici. Útočnice byla převezena na psychiatrii v Bohnicích, lékaři ale o útoku informace od policistů nedostali. Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli tomu dva zasahující policisty nedávno obvinila.

Pražští policisté už v srpnu přiznali pochybení. Psychiatrickou nemocnici Bohnice prošetřovala kvůli incidentu expertní komise. Na konci srpna oznámila, že lékaři nepochybili. Uvedla, že chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice.

Související