V okamžiku, kdy už žádný živnostník nevěřil, že se s elektronickou evidencí tržeb může něco změnit, přichází týden před ostrým startem spíše revoluce než změna. Autor zákona ministr financí Andrej Babiš sám navrhl na včerejší koaliční radě oprostit od EET některé drobné živnostníky a internetové obchody. Příští týden chce úlevu předložit jako pozměňovací návrh ve sněmovně.

"To je úplně nový, revoluční zákon a až postupně v diskusích s lidmi vychází najevo některá jeho úskalí. Teprve během příprav jsme zjišťovali, kterých všech oblastí se vlastně EET týká," vysvětlil Andrej Babiš důvod, proč s tak razantní změnou přichází na poslední chvíli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.