Městská část Praha 10 ve čtvrtek rozhodla, že předá pozemky pod parkovištěm u stadionu Ďolíček hlavnímu městu. Magistrát převodem pozemků podmiňoval odkup fotbalového stadionu v pražských Vršovicích, na kterém hraje klub Bohemians 1905.

"Čtvrtečním schválením memoranda udělala Praha 10 všechno pro to, aby skončilo období nejistoty pro fotbalové fanoušky i obyvatele Prahy 10," řekl zástupce starosty Prahy 10 Tomáš Pek (TOP 09). Nyní už nic nebrání tomu, aby pražský magistrát stadion Ďolíček od majitele odkoupil za téměř 140 milionů korun, k čemuž se hlavní město zavázalo už na jaře.

"Podpisem memoranda Praha 10 naplnila svou snahu, jak udržet ve Vršovicích jak populární fotbalový klub, tak zeleň a parkovací místa, která využívají obyvatelé městské části," dodal Pek.

"Pokud bychom pozemky Praze vrátili bez memoranda, Praha 10 by zcela ztratila kontrolu nad jejich dalším užitím. Jde ale o důležité místo v centru Vršovic, proto pro nás bylo stěžejní, aby s nimi bylo i nadále nakládáno ve prospěch obyvatel Prahy 10," doplnil starosta městské části Vladimír Novák (ČSSD). 

Memorandum počítá také se vznikem pracovní skupiny, která v následujících měsících vyřeší technické detaily převodu pozemků.

Související