Celkem ze čtyř kandidátů se bude rozhodovat, kdo povede nový Úřad pro dohled nad financováním politických stran. O křeslo v čele nezávislého a mocného orgánu, kterému se strany budou zpovídat ze svého hospodaření, se utkají politologové s bývalými státními úředníky.

Mezi třemi nominovanými se senátoři rozhodnou v půli prosince. Hlasovat mohou pro politoložkou Vladimíru Dvořákovou, politologa Jana Outlého a bývalého náměstka ministryně práce Jana Marka. Toho přitom senátor Radko Martínek (ČSSD) navrhl jak na člena úřadu, tak do funkce předsedy. "Ze svého bývalého profesního působení má dostatek zkušeností," vysvětlil k jeho nominaci Martínek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.