Téměř čtyřicet tisíc podnikatelů a firem v pohostinství a ubytování mají za sebou první den odesílání každé účtenky na servery finanční správy. Povinnost elektronické evidence tržeb pro ně začala platit ve čtvrtek úderem půlnoci. Během prvních 23 hodin odeslali na ministerstvo financí 2,8 milionu účtenek. Oproti původním odhadům ministerstva, že se do první fáze EET zapojí čtyřicet tisíc podnikatelů, první den odesílalo elektronické účtenky 37 169 živnostníků a firem.

"Za posledních 25 hodin už dorazilo přes čtyři miliony takzvaných ostrých účtenek," doplnila údaje v pátek dopoledne náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.