Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se kvůli nemoci omluvil ze středeční bilanční schůzky s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

V úterý o tom informoval mluvčí hnutí ANO Vladimír Vořechovský. Náhradní termín by podle něj měl být příští středu nebo čtvrtek. Babiš tuto středu zamíří pouze do sněmovny kvůli návrhu státního rozpočtu na příští rok.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Vořechovský uvedl, že Babiš bere antibiotika. "Má teplotu, schůzka s premiérem je přeložena na příští týden, 14. nebo 15. prosince," uvedl Vořechovský. Babiš se kvůli nemoci neúčastnil ani pondělního jednání vlády a ve středu by měl dorazit jen na projednávání rozpočtu.

Sobotka se s ministry schází od poloviny listopadu, hodnotí s nimi dosavadní úspěchy a nezdary a plánuje úkoly do zbytku volebního období. Babiš smysl schůzek dříve zpochybnil a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Sérii jednání uzavírá Sobotka s předsedy koaličních partnerů. S Pavlem Bělobrádkem mluvil premiér minulý pátek, předsedovi KDU-ČSL nenavrhl výměnu žádného lidoveckého ministra. Předtím ke zvážení změn vyzval Bělobrádka i Babiše, oba ale personální obměny resortů spravovaných svými ministry odmítli.

Související