Podle radních městské části Brno-střed jsou ceny mobilního volání a datových služeb v Česku příliš vysoké. Před měsícem proto vypsali výběrové řízení na mobilního operátora, který by 90 tisícům obyvatel jejich městského obvodu nabídl levnější tarify.

V úterý odpoledne vypršela lhůta pro podávání nabídek. „Do uzávěrky ovšem na radnici nedorazila ani jedna obálka s nabídkou odpovídající zadání. Mobilní operátoři nevyužili možnost získat až desítky tisíc zákazníků,“ říká radní Brna-středu pro legislativu a informatiku Svatopluk Bartík (nestraník za Žít Brno). “Vyvozuji z toho, že čeští mobilní operátoři si nechtějí konkurovat. Označil bych tento stav jako mobilní kartel,” řekl dále Bartík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Městská část Brno-střed chtěla svým občanům dojednat levnější mobilní služby. Do vypsaného tendru se ovšem žádný z mobilních operátorů nepřihlásil.
  • Podle radního Svatopluka Bartíka je nemravné, když firmy a úřady oproti běžným klientům platí “mobilní tarify, které jsou až desetkrát levnější”.
  • Hlavní mobilní operátoři nechtěli brněnský tendr komentovat. Radnice proto zveřejnila čísla na jejich mluvčí a vyzvala občany, aby je kontaktovali s dotazy na jejich ceny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.