Dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Brno v pátek uzavřely dvě hromadné nehody. První z nich se stala zhruba v sedm hodin ráno na 51. kilometru. Na silnici pokryté ledovkou se srazilo 23 vozidel, 14 lidí bylo zraněno. Další nehoda se stala zhruba ve 14:00 na 42. kilometru, v rozjíždějící se koloně před odklizenou ranní nehodou se srazilo devět aut, tentokrát se nikdo nezranil. Obě nehody jsou podle mluvčího policie Zdeňka Chalupy odklizeny a provoz na dálnici plně obnoven.

Po ranní nehodě byla dálnice uzavřena zhruba sedm hodin. Kvůli ledovce do sebe v sérii asi 12 kolizí narazilo 23 vozů, a to včetně kamionů a jednoho autobusu. Řada účastníků nehody byli podle fotografií z místa cizinci.

Při ranní nehodě se zranilo 14 lidí. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové utrpěli dva lidé středně těžké poranění. "Po ošetření na místě byli zranění převezeni do motolské nemocnice," uvedla Effenbergerová. Dalších pět lidí utrpělo lehčí zranění. "Ti byli po ošetření na místě převezeni do nemocnice do Benešova k dalším vyšetřením," dodala mluvčí. Další zranění byli ošetřeni na místě nehody.

Dálnice se otevřela krátce před čtrnáctou hodinou, v rozjíždějící se koloně se ale na 42. kilometru srazilo dalších devět aut. Tato nehoda se obešla bez zranění. Dálnice byla zhruba na půl hodiny znovu uzavřena, provoz byl plně obnoven krátce po půl třetí.

Za posledních sedm dní se na dálnici D1 ve Středočeském kraji staly již tři hromadné nehody. V neděli 18. prosince se před pátou hodinou ranní na 21,5. kilometru ve směru na Brno u Mirošovic srazilo 17 aut. Nehoda si vyžádala jednu lidskou oběť a několik zraněných, provoz byl přerušen na zhruba osm hodin. I v neděli dopravu na nejvytíženější tuzemské dálnici komplikovala ledovka.

Aktuálně hydrometeorologové varují, že ledovka se začne znovu tvořit v noci na sobotu na severu Čech, na Moravě a ve Slezsku. Ledovka hrozí od půlnoci na západě republiky do odpoledních hodin Štědrého dne postoupí na Moravu.

Související