Není výjimkou, že vyučující na pedagogických fakultách odcházejí raději na střední školy. Za současných podmínek si tam mnohdy přijdou na lepší peníze než na univerzitě. "Vysoké školy mají problém zajistit dostatek kvalitních vyučujících. Je paradox, že naše snaha pomáhat regionálnímu školství nakonec dopadla tak, že jsou tam učitelé v některých případech lépe ohodnoceni než na vysokých školách," přiznala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Týká se to především níže zařazených pracovníků, jako jsou doktorandi či asistenti.

"Stalo se nám, že jeden učitel matematik odešel pracovat na gymnázium. Jinak je u nás standard, že naši pracovníci zároveň učí na středních školách, aby si přilepšili," uvádí děkan Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Michal Nedělka. Ti občas řeší problémy s tím, jak obě práce časově skloubit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.