V Česku se už rok mohou přes aplikaci BlaBlaCar propojovat řidiči s lidmi, kteří se chystají na delší cesty mezi městy. Původně francouzská firma převzala před rokem český projekt Jízdomat. Zatím stále láká na platformu řidiče a cestující, kteří se rozdělí pouze o náklady na palivo. Doporučená částka je stanovena na 80 haléřů na kilometr, řidič jí ale může o polovinu zvýšit nebo snížit a je na spolucestujících, zdali ji přijmou. A fungování v Česku tak pokrývají zavedenější trhy, jako je Španělsko, Francie nebo Neměcko. Koncem letošního nebo začátkem příštího roku ale i čeští uživatelé začnou platit BlaBlaCaru provizi. O tom, jak se firmě v Česku daří a jaké má plány mluví regionální manažer pro Česko a Slovensko Pavel Prouza.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.