Dva a půl roku působil jako americký velvyslanec v České republice. Nyní se diplomat s českými kořeny Andrew Schapiro loučí a pomalu se připravuje na návrat do Spojených států.

Na setkání s novináři končící velvyslanec prohlásil, že dva a půl roku jej překvapovalo, jak proměnlivý pro něj byl každý den v Česku. "Každý den jsem dělal něco jiného, přednášel na univerzitě, další den mluvil s firmami o spolupráci. Hodně jsem mluvil o mezinárodních kauzách," řekl Schapiro s tím, že si vybudoval velmi dobrý vztah k České republice, kterých si chce udržet.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.