Od Agrofertu se úplně odstřihnu, prohlásil ministr financí poté, co ve sněmovně prošel zákon o střetu zájmů. Takzvaný lex Babiš zakazuje ministrům vlastnit celostátní média a jejich firmám ucházet se o zakázky za státní peníze. Zákonu pravděpodobně vyhoví, časopis Forbes přesto Babiše ve svém pravidelném žebříčku nejbohatších Čechů zřejmě nechá.

"Nechystáme se ho vyřadit, byť ještě neznáme konkrétní čísla, jak žebříček dopadne," řekl redaktor časopisu Forbes Jaroslav Mašek. Zdůraznil, že Babiš stále neřekl, jak přesně se svým majetkem naloží. "Počkáme s definitivním hodnocením, až se vyjádří k podmínkám fondu. Musel by však veškerý majetek převést na třetí stranu za nulu, aby nebyl v žebříčku miliardářů," dodal Mašek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.