I když stát provozuje stovky internetových služeb, je Česká republika v e-governmentu na chvostu Evropské unie a lidé využívají internet v komunikaci se státní správou jen příležitostně. Navíc o většině služeb uživatelé ani nevědí.

"Zkoušeli jsme udělat seznam, jaké e-govermentové služby v Česku jsou. Našli jsme přes 700 různých elektronických aplikací a myslíme si, že o 698 z nich nikdo neví," prohlásil na konferenci Digitální Česko 2017 koordinátor pro digitální agendu Tomáš Prouza. "Společně s Ministerstvem vnitra či ICT Unií hledáme cesty, jak přibližovat služby e-governmentu. Právě nedostatečná propagace brzdila jejich cestu k občanům," dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.