Po novém, 161 kilometrů dlouhém úseku trasy Mirošovice−Kývalka se mělo začít jezdit již příští rok. Nestane se tak, kvůli zpozdění se termín dokončení posunul o dva roky. Kvůli špatnému plánování se totiž modernizace nejstarší české dálnice D1 opožďuje a prodražuje. Tvrdí to ve své zprávě Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Podle NKÚ zpoždění nastalo kvůli špatné přípravě u 19 z 21 projektů. Problém byl například v nedostatečném geotechnickém průzkumu, který zjišťuje stav podloží pod dálnicí. Kvůli němu se dva projekty zpozdily o rok a náklady na stavbu vzrostly o dalších téměř 130 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.