Softwarová společnost RedHat řeší jednodušší programátorské problémy nečekaným způsobem − vypíše je jako témata pro diplomové práce. A studenti, kteří se jich úspěšně zhostí, pak získají nejen vysokoškolský titul, ale i možnost nastoupit do práce či alespoň příjemnou odměnu. RedHat nyní shání − v podobě diplomky − vývoj nové webové aplikace nebo chce zjistit vlastnosti procesoru.

Jde o trend, který po letech nefungující spolupráce mezi školami a firmami začal převládat. A studenti jsou těmi, kdo na tom získávají čím dál víc. I finančně.

"Závěrečné práce nekončí v šuplíku, ale většinou jsou součástí projektu, na kterém se podílí studenti a pracovníci. Smysluplná a většinou i honorovaná zajímavá spolupráce pak studenty motivuje," říká Libuše Petržílková, mluvčí Fakulty elektrotechnické pražského Českého vysokého učení technického.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.