Ve své prostorné kanceláři má vše, co k ministrovi patří. Důstojný pracovní stůl, pohodlnou koženou sedací soupravu, knihovnu, plazmovou televizi. Na zdi visí i černobílé portréty dvou bývalých prezidentů: Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla. Současný Miloš Zeman ale chybí. "Je ve vedlejší místnosti, v salonku, tam ale nechodím," říká ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Leccos to vypovídá o jeho zvláštní pozici v hnutí ANO, jehož šéf Andrej Babiš si se současným prezidentem rozumí stále lépe.

HN: Hnutí ANO má těsně před sjezdem a čelí nezvyklé situaci, kdy brzy po volbách odvolává v Olomouci svého hejtmana Oto Koštu. Sílí tak hlasy, že kdo v ANO neposlouchá − konkrétně Andreje Babiše −, nemá šanci. Sám hejtman říká, že důvodem byla právě jeho neposlušnost, konkrétně neochota odvolat ředitelku krajského úřadu. Jak je to s neposloucháním rozkazů v ANO?

Myslím, že jsem sám příkladem toho, že řeči o bezvýhradné poslušnosti nejsou pravdivé. I když o té situaci na Moravě nic nevím, ty lidi neznám.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?