Andrej Babiš si stěžuje na reportáže ČT, které se zabývaly nákupem jednokorunových dluhopisů Agrofertu − operací, která mu umožnila získat nedaněný příjem. Babiš tvrdí, že reportáže chtěly "manipulovat veřejné mínění", měly "politický podtext" a hlavním smyslem byla "dehonestace a skandalizace jeho osoby".

Právo na stížnost má každý. Jenže jsou stížnosti oprávněné (třeba když někdo někoho zjevně šikanuje) a stížnosti bizarní (třeba když si chlapec, který zabije své rodiče, stěžuje, že je sirotek). Babišova stížnost patří do druhé kategorie. Politik, který na žádost reportérky o vysvětlení příjmů reagoval slovy "co bych vám vysvětloval, sorry jako", si stěžuje na reportáž, z níž vyplývá, že toho moc nevysvětlil. Chucpe.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru