Karlín se mění v jednu z nejmodernějších pražských čtvrtí. Nejvýrazněji běžný život této části Prahy ovlivňují nová administrativní centra. Zatímco v minulých letech se jejich výstavba koncentrovala u Vltavy, nyní se stavební aktivita přesouvá směrem k železniční trati, která odděluje Karlín od Žižkova. Právě v těchto místech, v Pernerově ulici, je developer Skanska Property připraven letos na jaře zahájit stavbu kancelářské budovy s názvem Praga Studios. Novostavba naváže na administrativní centrum Corso Court, které je dílem stejné společnosti a zároveň slouží jako centrála této švédské stavební firmy. Po dokončení dojde k propojení bloku mezi Pernerovou a Křižíkovou ulicí pro pěší.

"Vznikne tím i nový průchod ke stanici metra Křižíkova. Corso Court konečně dostojí svému," říká Alexandra Tomášková, manažerka pronájmů ve Skanska Property. Naráží tím na architektonický koncept, který vypracoval ateliér světoznámého architekta Ricarda Bofilla. "Vznikne nový městský prostor a my teď vymýšlíme, jak bude pěší zóna vypadat," dodává Tomášková. Nová budova rozšíří nabídku moderních kanceláří o necelých 12 tisíc metrů čtverečních.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru