Sportovně užitkový vůz Škoda Kodiaq by se měl stát součástí automobilové flotily prezidenta Miloše Zemana. Hlavním vozem pro prezidenta nadále zůstane model Superb, v němž Zeman jezdí od začátku svého funkčního období. Při středeční návštěvě Miloše Zemana v závodě Škody Auto ve Vrchlabí řekl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Zeman na setkání se zaměstnanci závodu, který vyrábí převodovky, řekl, že se již s půjčeným modelem Kodiaq před týdnem svezl do Lán. Byl s ním prý spokojen a je pro jeho pořízení na Hrad. "Lépe se do něj nastupuje. V Superbu se vždycky praštím do hlavy a Kodiaq má o něco vyšší strop. A kupodivu méně drncá," řekl Zeman. Slovy o drncání Zeman narážel na svého předchůdce Václava Klause, který používal vůz Audi A8 a v roce 2007 při návštěvě Kvasin se o první generaci superbu vyjádřil, že drncá.

Podle Vlčka bude moci prezident využívat SUV Kodiaq ve volném čase, například když pojede do hor. K využití bude i pro členy jeho doprovodu. Dodávka pro Hrad by měla být v jednotkách kusů. "Vlajkovou lodí prezidenta dál zůstane model Superb," řekl Vlček.

Kodiaq, který se vyrábí v Kvasinách, je nejnovějším modelem automobilky. Škoda Auto tento měsíc zahajuje jeho prodeje v Česku i ve světě. Kodiaq nabízí při délce 4,7 metru a šířce 1,9 metru zavazadlový prostor se základním objemem 720 litrů. Díky třetí řadě sedadel má jako první vůz Škoda až sedm míst k sezení. Na výběr na českém trhu jsou čtyři motory TSI či TDI s výkony od 110 do 140 kW. Základní cena vozu je 677 900 korun.

Miloš Zeman od června 2015 používá třetí generaci Superbu s nejvyšší výbavou v provedení Laurin&Klement. Vůz má pohon všech kol, výkon 280 koní a maximální rychlost 250 km/h. Zeman při cestách sedí vždy na předním sedadle. Ač je sám kuřák, v autech prý zásadně nekouří.

Související