Ve středu byla v Brně založena spotřebitelská organizace Telefonující.cz. Stojí za ní radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík (nestraník za Žít Brno), komunikační poradce Tomáš Hečko a advokát Petr Němec.

Zakladatelé spolku vyzývají vládu k odstoupení od návrhu zrušení podpultových neceníkových nabídek na mobilní tarify. Ten je součástí novely zákona o elektronických komunikacích, která má podpořit tlak na snížení drahých mobilních služeb v Česku. Ty ve srovnání se zbytkem Evropy patří k těm nejdražším. Pasáž novely, za níž stojí ministerstvo průmyslu (MPO) Jana Mládka, byla kritizována Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ), spotřebitelskou organizací dTest nebo mobilním operátorem Vodafone.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.