Neexistují oznámení, registr ani zvláštní pravidla. Kdo chce lobbovat mezi českými politiky, může mít takřka jistotu, že se o jeho chování nikdo nic nedozví. Na lobbování, jak ho znají vyspělé demokracie, není nic zlého, mají ale pro takovou činnost přísná pravidla a také veřejný dohled. V Česku nic z toho není, žádná vláda nedokázala pravidla prosadit přes parlament, což se zřejmě nepodaří ani současnému kabinetu Bohuslava Sobotky.

Členové vlády se rozhodli alespoň připravit pro své nástupce, kteří přijdou po podzimních parlamentních volbách, možnosti, co by s lobbováním mohli udělat. Tímto úkolem pověřili ministra pro lidská práva a legislativu Jana Chvojku, který má do konce září za úkol vypracovat návrh regulace lobbistické činnosti. Pár dnů poté proběhnou volby do Poslanecké sněmovny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.