Česko potřebuje vyvážený rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Jejich rozvoj má být podle premiéra Bohuslava Sobotky organický a promyšlený. "Nemůžeme dělat rozhodnutí o rozšiřování obnovitelných zdrojů, dokud nebude jasné, kdo ho zaplatí," uvedl premiér na Žofínském fóru, které se věnovalo energetice.

Podporované zdroje energie mohou letos dohromady obdržet až 46 miliard korun. Současná šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dva roky po sobě odmítala potvrdit peníze pro zdroje uvedené do provozu v letech 2006 až 2012. Odůvodňovala to tím, že jim Evropská komise neschválila režim podpory - takzvanou notifikaci.

Loni ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) tento problém při vyjednávání v Bruselu odstranilo. Podporu obnovitelným zdrojům vyplácí Operátor trhu s elektřinou na základě cenového rozhodnutí ERÚ.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.