Do roku 2030 přibude v Praze až 160 tisíc nových obyvatel. To přinese vyšší nároky na dopravu, bydlení, energie, ale například i na chod pražského magistrátu. Aby hlavní město ve zmíněných výzvách obstálo, kvalitně se rozvíjelo a ekonomicky rostlo, schválili vloni pražští politici strategický plán do roku 2030. Jedná se v podstatě o scénář, který má městu zaručit, že do roku 2030 obstojí ve všech klíčových oblastech, jako je doprava, územní rozvoj či ochrana životního prostředí.

Poradenská společnost Deloitte nyní provedla analýzu 25 největších investičních záměrů Prahy, které magistrát v následujících letech plánuje uskutečnit, a zhodnotila, do jaké míry se se strategickým plánem shodují a jak jsou tedy pro město důležité.

Závěr analýzy je jednoznačný: prioritu musí dostat především velké dopravní stavby. "Doprava ovlivňuje kvalitu života ve městě asi nejvýrazněji. Zároveň má Praha v této oblasti objektivně zásadní dluh a společně s růstem počtu obyvatel a ekonomické síly města bude doprava slabým místem dalšího rozvoje Prahy," říká manažer v oddělení nemovitostí společnosti Deloitte Michal Melč.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.