V sídle Technické správy komunikací v Praze 1 probíhá razie. Zásah se týká případu, který dozoruje pražské vrchní státní státní zastupitelství, do budovy přišlo asi dvacet policistů.

"Mohu potvrdit, že Vrchní státní zastupitelství v Praze dozoruje trestní věc, v níž právě teď probíhají na území Prahy i mimo ni úkony trestního řízením," řekla Aktuálně.cz vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová s tím, že se jedná o hospodářskou trestnou činnost.

Policie v souvislosti se zásahem obvinila tři lidi a jednu firmu. Všichni jsou obviněni kvůli veřejným zakázkám TSK, a to ze spáchání trestných činů sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě.

"V této souvislosti provádí domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků na řadě míst v Praze i v dalších městech," napsal v tiskové zprávě státní zástupce Jiří Pražák z vrchního státního zastupitelství.

Člen dozorčí rady TSK Ondřej Mirovský (SZ) upozornil, že od vedení společnosti nedostal informace k policejnímu zásahu. Proto ihned požádal o urychlené svolání dozorčí rady, která požádá šéfa firmy o vysvětlení. "Ideálně bych chtěl, aby se mimořádné jednání uskutečnilo již zítra, tedy ve středu," řekl Mirovský.

TSK je městskou příspěvkovou organizací, která se stará o pražské komunikace a chodníky. Asi dvacet policistů přišlo do sídla organizace v ulici Řásnovka na Starém Městě zhruba kolem 15. hodiny. Policie podle informací Aktuálně.cz zasahovala i v ulici Na Bojišti, kde má společnost například dispečink a kanceláře.

"Nebudeme k tomu podávat žádné informace," řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Související