Provozovatele automatů, kurzových sázek, binga nebo loterií čekají změny. Nový zákon slibuje, že se podaří skoncovat s nelegálními provozovateli hazardu. Zahraničním firmám se naopak tuzemský trh otevře poté, co začnou v Česku platit daně. "Nová právní úprava je velmi liberální. Stát zvolil ojedinělý model, další takový v Evropě není," říká v rozhovoru pro HN šéf právníků Sazky Jan Chudoba s tím, že do Česka přichází zahraniční provozovatelé.

HN: V čem konkrétně je nový český zákon liberální?

Ve většině evropských zemí má na loterie monopol stát nebo je tam společnost, která vyhrála soutěž a v dané zemi provozuje loterie jenom ona, a to po určitou pevně stanovenou dobu. Jinde jsou loterie monopolní, uvolněný je ale trh sportovního sázení, pro něž se vydává neomezený počet licencí. Nový zákon v České republice umožní získat licenci na jakýkoliv druh hazardu všem provozovatelům ze zemí Evropského hospodářského prostoru, pokud splní požadavky zákona.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.