Jihočeský hejtman Jiří Zimola je jedním ze symbolů skupiny politiků, která na sjezdu ČSSD prohrála. A to přesto, že se žádných voleb do vedení strany sám neúčastnil. Nebo možná právě proto.

Zimola patří dlouhodobě k nejvýraznějším ostrým kritikům premiéra Bohuslava Sobotky. Nicméně na sjezdu se mu přímo nepostavil. On ani poslanec Jeroným Tejc - další z hlavních oponentů premiéra - si nevyjednali dost velkou podporu kolegů, kteří by jim pomohli stát se součástí vedení strany. Od stolů učených delegátům sledovali, jak Sobotka do vlivných funkcí prosazuje jednoho svého blízkého politika za druhým.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.