Na pozemcích za školní jídelnou ve Volyni chce vedení školy i radnice postavit tělocvičnu, která škole dodnes chybí. Kdy ale vyroste, je zatím dost nejisté. S pozemky se "nepohne" do té doby, než soud přezkoumá, zda pod město po revoluci přešly oprávněně a nespadají tak pod majetek, který by měl stát vrátit církvím v restitucích.

"My tvrdíme, že to bylo převedeno v pořádku. Musíme to ale dokládat různými smlouvami, takže procházíme archivy nebo katastr a hledáme důkazy," popisuje starosta Volyně Václav Valhoda. Žalobu, která má určit správného vlastníka, podala volyňská Římskokatolická farnost na konci roku 2015. Na domluvu obec nepřistoupila. Počká, jak rozhodne soud.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.