Vrchní státní zastupitelství (VSZ) v Praze odložilo trestní oznámení poslanců na žalobce Petra Šeredu kvůli úniku informací o vyšetřování policejního prezidenta. Bylo to oznámeno v úterý. Podle sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie, která oznámení podala, Šereda umožnil, aby se bývalý detektiv Jiří Komárek dostal k informacím z vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů vedenému proti šéfovi policie Tomáši Tuhému. Podle VSZ Šereda nespáchal trestný čin, ale bude ještě prověřena jeho kárná odpovědnost.

"Informace byla k případnému vyhodnocení kárné odpovědnosti zaslána kárným žalobcům. Podáním se tedy nadále nezabýváme," sdělil ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality VSZ v Praze Marek Bodlák.

Sněmovní komise také podala trestní oznámení na vyšetřovatele GIBS Milana Vaculíka. Obě oznámení se týkala kauzy zmanipulovaných IT zakázek, které GIBS vyšetřovala spolu s VSZ v Olomouci, kde Šereda pracuje. Komárek v minulosti v souvislosti s touto kauzou nařkl šéfa policie Tuhého z "brutálního" úniku informací. Z vyšetřování komise však vyplynulo, že zprávy o úniku informací nebyly pravdivé.

Sněmovní komise v závěrečné zprávě k reorganizaci policie zkritizovala olomoucké žalobce, protože v souvislosti s policejní reformou podle poslanců vypustili některé neověřené a nepravdivé informace. Podle komise tak aktivně vstoupili do politického života a porušovali zákon. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman však již dříve oznámil, že výměnu podřízených kvůli zprávě komise nechystá.

Komárka kvůli jeho výrokům o Tuhém obvinila v únoru GIBS ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle inspekce bývalý policista porušil povinnosti mlčenlivosti a nestranného jednání. Komárkovi za to hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Komárek patřil k hlavním kritikům reorganizace části policie, kvůli změnám od sboru odešel. Už dříve několikrát zopakoval, že si za svým výrokem stojí a policejní prezident pro něj tehdy byl podezřelým.