Bylo to uprostřed setkání s obyvateli obce Hněvotín na konci prvního dne prezidentské návštěvy Olomouckého kraje. Hejtman kraje Ladislav Okleštěk z hnutí ANO, který jinak Miloši Zemanovi stále nadšeně přikyvuje, najednou nevěděl, jak se zatvářit.

"Před více než rokem mohl ministr obrany Martin Stropnický prodat Karlínské kasárny za více než pět set milionů korun, což je jistě slušná suma. Měl ale jen jediného zájemce a zdálo se mu to málo. Kasárny tak od té doby už rok chátrají," překvapil Zeman odpovědí na jednu z otázek, která se týkala zabírání orné půdy novými podniky.

"Kdybychom takto hospodařili my…" rozhlédl se Zeman po hejtmanovi a starostovi obce Jaroslavu Dvořákovi, "... asi bychom nebyli dávno ve funkci," řekl a Oklešťkovi, stranickému kolegovi Stropnického, o kterém se hovoří jako o možném kandidátovi ANO na prezidenta, ztuhl úsměv na rtech.

Podobných momentů, kdy Zeman sice slovo kampaň nevysloví, ale zcela samozřejmě a jakoby mimochodem ji na své první cestě po ohlášení kandidatury činí, je celá řada. Třeba když zaměstnancům olomoucké společnosti Nutrend na otázku, ve které zemi se mu na jeho cestách líbilo nejvíc, odpověděl: "Budete se divit a bude to možná znít jako fráze, ale je to Česká republika."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.