Dejvický "Kulaťák" vnímají obyvatelé Prahy spíše jako rušnou křižovatku než náměstí. To se rozhodlo změnit vedení pražského města spolu s radnicí Prahy 6. Ve spolupráci s architekty, dopravními odborníky a urbanisty připravují územní studii, která rozhodne, jak se podoba Vítězného náměstí do budoucna změní. "Počítáme, že zhruba v červnu budeme mít připravené zadání, na základě kterého bude vypsána soutěž na podobu Vítězného náměstí," řekl HN zástupce starosty Prahy 6 Martin Polách, který je zodpovědný za oblast územního plánování.

Byt Maxe Broda nedaleko Staroměstského náměstí v centru Prahy se prodal za 105 milionů korun

Byt Maxe BrodaFotogalerie uvnitř

Čtěte zde

Výsledkem soutěže bude územní studie, která doplní územní plán a upřesní, co si na místě budou smět developeři a případně samospráva dovolit. Studie by se přitom měla zabývat především otázkou dopravy, veřejného prostoru a nové výstavby. "Vítěznému náměstí dnes chybí prostor, kde by se mohli lidé shromažďovat. Cílem soutěže na proměnu bude mimo jiné tento prostor vytvořit," vysvětluje Polách.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.