Někdejší člen Rady Českého telekomunikačního úřadu Ondřej Malý se stane novým digitálním koordinátorem české vlády. HN to nejprve potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z Úřadu vlády a  ministerstva průmyslu a obchodu. Později se tato informace objevila už i i na internetových stránkách vlády s tím, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce předložit nominaci Malého na jednání vlády během měsíce dubna.

"Do funkce jsem se rozhodl navrhnout Ondřeje Malého, který má i díky svému dlouholetému působení v ČTÚ potřebné zkušenosti z oblasti digitální ekonomiky a znalosti v rámci oboru. Očekávám od něho silný tah na branku, dobrou komunikaci s ministerstvy i se sociálními partnery,“ uvedl na vládním webu Sobotka.

„Nabídky pana premiéra si velmi vážím. Za prioritu považuji odstranění překážek v budování kvalitní internetové infrastruktury, rozvoj e-governmentu především v oblasti služeb pro občany a přípravu státní i soukromé sféry na nová evropská nařízení v čele s ochranou osobních údajů," komentuje své budoucí angažmá Malý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Novým digitálním koordinátorem vlády bude Ondřej Malý.
  • Bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nahradí Tomáše Prouzu, který končí ke konci března.
  • Malý je původně novinář, v Radě ČTÚ proslul jako ostrý kritik mobilních operátorů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.