Je to podobné, jako kdyby v Temelíně byla naměřena vysoká úroveň radioaktivity a nikdo nebyl schopen doložit, že původcem je místní jaderná elektrárna. Obyvatelé Přerova sice byli bezprostředně ohroženi jedovatým oxidem siřičitým, nicméně proti jedinému podezřelému, firmě Precheza ze skupiny Agrofert, údajně neexistuje dostatek důkazů, tudíž nemůže být ani potrestán. 

Tak lze volně přeložit rozhodnutí Brabcova ministerstva životního prostředí, které v odvolacím řízení posuzovalo případ, jenž se odehrál v noci z 28. na 29. října 2014, kdy byl Přerov zasažen neobvykle vysokou koncentrací toxického SO2.
Podle měřicí stanice Českého hydrometeorologického ústavu umístěné v samém centru města byl povolený hodinový limit překročen těsně po půlnoci šestatřicetkrát, desetiminutový dokonce šestačtyřicetkrát.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.