Problémy při odesílání slohových prací měly tři čtvrtiny škol. "Maturitní komisařka chtěla práce naskenovat a odeslat, ale soubory se pořád zobrazovaly jako neodeslané," popisuje problém ředitel Gymnázia Jateční v Ústní nad Labem Alfréd Dytrt.

Nakonec se je podařilo odeslat až odpoledne. V podobné nejistotě byli i učitelé na ostatních školách. Server Pedagogicke.info zveřejnil případ Gymnázia Havířov. Zástupce ředitele Vít Tomis nevěděl, co se děje. "Do Cermatu se nedovoláte," říká. Jak problém vyřešit, se nakonec dozvěděl od kolegů z jiných škol. Nelíbilo se mu, že Cermat nedal školám o problému vědět. "Chápu, že byl systém přetížen. Ale je pravda, že nám mohlo pomoct, kdybychom věděli, co se děje," míní Dytrt.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.