Zvláštní vyslanec londýnské finanční čtvrti City pro jednání s Evropskou unií Jeremy Browne využil své návštěvy v Praze k apelu na politiky, aby udrželi britské finanční centrum přístupné pro evropský byznys i po odchodu Británie z EU. City, kde pracuje ve finanční sféře desetkrát více lidí než v německém Frankfurtu, je podle Browna jediným globálním finančním centrem, které Evropané mají. Srovnání snese jen New York a Singapur.

"Do Londýna si lidé, firmy i vlády z celé Evropy jezdí pro financování a ekonomické know-how. Je důležité nejen pro Londýn, ale také pro Evropu vyhnout se zpřetrhání těchto svazků," řekl Browne na setkání se zástupci firem a institucí, organizovaném Hospodářskými novinami a britskou ambasádou v Praze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.